کشکول عشق

سپاسگذاری برای دوستان خوب
نویسنده : غلامرضا پوزش - ساعت ٩:٥٥ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۱/۳/٥
 

ای خدای مهربان: من سپاسگذار توأم، چرا که مرا بقدر کافی بهره مند از زیبایی ها کرده ای، با زیبایی های بی نهایتت انرژی دو چندان یافتم،که نه برخاسته از مادی گری بود و نه برخاسته از تکبر، بلکه آنها نیروهایی خدایی بودند که قلب های پاک و بی آلایششان به یاری ام شتافت و امشب شاکر شدم تو را که مرا لیاقت دادی، کامیابی و آرامش را از دیدگاه بهتری بنگرم. امشب یکی از زیباترین و شکوهمندترین شب های زندگی من است که حلاوت آن تا ثانیه های آخر عمر هم فراموشم نخواهد شد، امروز امواج آفتاب بیشتر جلوه گری می کردند، توصیف روبرو نشستن با دوست داشتنی ترین آدم هایی که می شناسی خیلی سخت اما شیرین و جان فزاست.

باید نوشت،  باید چشم نبست و اختیار به قلم داد تا خودش هرچه دوست داشت بنویسد. بله من امروزم را در رویا مرور کردم و قلم نوشت و امشب اصلاً کابوس های وحشت از جهان رخت بربسته بودند و همه رویا بود و مهر و دوستی، و امشب شب یلدای من بود پر از شادی و صفا و  صمیمیت. بله تو که می خوانی گوش فرا دار: تو که در کنارم نشسته بودی ،امروز خورشید فروزان عشق و دوست داشتن باز هم طلوع کرد ،با نمایی زیباتر و با سبدهایی سرشار از شکوفه های طلایی، امروز نوازش گل روی دستانم به مراتب با احساس تر و با جذابیت خاص تر حس می شد. امروز فرشته های مهر مرا با وادی عشق بیشتر آشنا کردند، امروز تمام شقایق های سرزمین عشق بر سر من باریدن گرفت تا بهار روح افزایی باشد برای زندگی من.

امروزه دوباره شادی ها جان گرفت و این شادی عاریتی نیست و این بهترین گاه است و امروز  به این اعتقاد رسیدم که گرچه زندگی با غم و درد همراه است، اما مسیر از شادمانی های بسیار نیز خالی نیست و زندگی زیباست و باید قدر لحظه هایش را بدانم و ستارگان را به خاطر جایگاه رفیعشان کوچک نبینم ،و این است معنی دلی که برای عشق می تپد. رسیدن به آن و لمس آن بدون چون و چرا،که وقتی قطره های آب دائم روی صخره ای بریزد در آن روزنه ای برای خود باز می کند و نتیجه اشک و آه برای یافتن دوست همین است که نوشتم.

 پیدا کردن دوست واقعی و شکوه این کار در امید است  بدین معنی که بدون مهتاب ،از شب می توان گذشت ولی بدون امید هرگز میسر نیست. پس باید نوشت و معتقد باشم که با دوست یکرنگ می توان معمار خوبی برای ساختن عشقی جاودان بود و این گیتی بی انتها را ،با صفات نیک و احساسات عمیق آراست و ستون هایش را امید قرار داد.